doTERRA ile iş fırsatları ve kazançlar. I Tazminat planı. I Finansal özgürlük yolu.

Merhaba, biz Daniela ve Sava – doTERRA Diamond Wellness Danışmanlarıyız. Aromatik doTERRA yolculuğumuza 2014 yılında başlama şansımız oldu. 8 yılı aşkın süredir doTERRA esansiyel yağlarının inanılmaz özelliklerine, etkinliğine ve güvenliğine inanıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki binlerce insanın kendi ve ailelerinin sağlıklarını doğal çözümlerle korumalarına yardımcı olabildik ve yüzlerce kişiye finansal hedeflerine ve bağımsızlıklarına ulaşmaları için rehberlik edebildik. doTERRA işinizde size rehberlik edecek iradeye ve uzmanlığa sahip olduğumuzdan emin olabilirsiniz.

 

doTERRA Genel Merkezi, Salt Lake City, Utah 2018

doTERRA işi, her bir kişiye büyüme ve finansal bağımsızlık için muazzam fırsatlar sağlayan kanıtlanmış bir iş konseptinin temeli üzerine kurulmuştur.

Geleneksel iş modelinde, çoğu durumda bir know-how sistemi olmadan işinizi kurmak için önemli miktarda (binlerce USD tutarında) sermaye yatırmanız gerekir. Geleneksel iş modelinin gelişme riski, özellikle günümüz gibi zamanlarda çok büyük ve ne yazık ki küçük ve orta ölçekli işletmelerin, pazarda pazarlama için büyük meblağlar harcayan büyük çok uluslu şirketlerle rekabet etme şansı neredeyse yok. ve reklam.

Buna karşılık, doterra’nın iş modeli, gerekli çabayı ve zamanı gösterdiği sürece herkesin başarılı olabileceği bir iş modelidir. doTERRA işi bir franchise’a benzer. Her doterra danışmanı, sağlık danışmanları ve müşterilerinden oluşan ekibiyle birlikte, doterra ile ortak olan bağımsız bir ticari kuruluştur. Bu işletme (kuruluş) miras alınabilir, satılabilir veya başka birine devredilebilir, bu da sadece bir imparatorluk kurmakla kalmayıp aynı zamanda gelecek nesillere, çocuklarınıza ve sevdiklerinize bir miras bıraktığınız anlamına gelir.
doTERRA ile ortak olarak, biz sağlık danışmanları, başarımız için gerekli desteği ve bilgiyi alacağımızdan emin olabiliriz. doterra işini başlatmak için yapılan yatırım, geleneksel iş modeline kıyasla minimum düzeydedir ve ürünleri zaten kullandığınız için büyük kayıp riskleri içermez. doterra işinde başarılı olmak için ürünün ürünü olmanız ve şirket ürünlerini öyle ya da böyle kullanmanız gerekir.

doTERRA Şirketi

Bu işte ortağımız ABD’li doTERRA firmasıdır. doterra, 2008 yılında Utah, Salt Lake City’de bir grup sağlık ve iş uzmanı tarafından kuruldu. Doterra, sadece 7 yılda yıllık cirosunu 1 milyar doların üzerine çıkarmayı başardı ve ardından önümüzdeki 3 yıl içinde bunu ikiye katlayarak 2 milyar doların üzerine çıkardı! Şu anda şirketin karı yılda 3 milyar dolar ciroya yaklaşıyor! Buna karşılık, ağ pazarlama endüstrisindeki diğer tüm büyük şirketlerin (Amway, Nu Skin, Herbalife, Forever Living, Young Living, vb.) yıllık gelirlerinde 1 milyar doları aşması 20 yıldan fazla sürdü. dolar.
doTERRA ayrıca %65’in üzerinde sektördeki en yüksek müşteri elde tutma oranlarından birine sahiptir ve bu, bir doğrudan satış şirketi için duyulmamış bir orandır. Bu, bu ay 10 müşteri kaydederseniz, sonraki aylarda 6-7 müşterinin geri gelip sizinle alışveriş yapmaya devam edeceği anlamına gelir. Bu size her ay istikrarlı gelir seviyeleri garanti eder. Buna karşılık, diğer ağ pazarlama şirketlerinin çoğu, yaklaşık %20’lik bir elde tutma oranına sahiptir.

doTERRA, dünya genelinde %23 ile dünyanın en büyük Sertifikalı Saf Test Edilmiş Sınıf (CPTG) uçucu yağ üreticisidir! DoTERRA, uçucu yağlara ek olarak kişisel bakım ürünleri, besin takviyeleri, temizlik ürünleri ve daha fazlasını da üretir ve piyasadaki diğer ana akım ürünlerin aksine, doTERRA ürünleri tamamen doğal bileşenlere ve uçucu yağlara dayalıdır. doTERRA şu anda dünya çapında 120’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve mümkün olan en saf ve en güçlü uçucu yağlarla uçucu yağ endüstrisinde liderdir.

Uçucu yağ pazarı, dünya çapında en hızlı büyüyen ve en dinamik endüstrilerden biridir. Giderek daha fazla insan, geleneksel kimyasal ürünlere bir alternatif arayarak doğal kişisel bakım takviyelerine yöneliyor. Uçucu yağlar doğal, etkili, güvenli ve çoğu durumda yan etkisi olmayan doğal ürünlerdir. Tabii ki, tüm uçucu yağlar aynı değildir, bu nedenle doterra ürünlerinden başka hiçbir şirketinkiyle aynı sonuçları beklememeliyiz. Doterra gücü tam olarak buradan gelir. Doktor ve bilim uzmanlarından oluşan bir ekiple çalışan doterra ürünlerinin uçucu yağlar alanında alternatifi yoktur.
Örneğin sığla esansiyel yağını ele alalım. Piyasadaki diğer sığla esansiyel yağlarının aksine, doterra sığla esansiyel yağları, bu tütsünün istenen kimyasal profilini, özelliklerini ve özelliklerini elde etmek için birkaç farklı sığla türünden oluşur. Ya da daha basit bir ifadeyle, şakaklarımıza her tütsü sürdüğümüzde, baş ağrımız birkaç saniye içinde geçer ve bu sonuç, her gün, her ay, her ay, her seferinde her bir sığla şişesiyle elde edilir. . Bu ürünü her kullandığımızda baş ağrımızın bu sığladan kaybolacağından emin olabiliriz. Uçucu yağ pazarında bu sonuçların ve bu kadar büyük bir ölçekte ürünün tutarlılığının ve kalitesinin arkasında durabilen başka bir şirket neredeyse yoktur. Bu nedenle, dünyadaki diğer milyonlarca insan gibi biz de doTERRA’ya güvendik.
2022 yılı için dünyadaki küresel uçucu yağ pazarının 8,8 milyar ABD doları olduğu tahmin edilmektedir ve 2027 yılında 15,3 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Bu pazarın potansiyelini kendiniz görebilirsiniz. Aşağıdaki grafikler, doTERRA’nın dünya çapında ve Avrupa’da 2019 pazar payı yüzdesini göstermektedir.

 

doTERRA Tazminat Planı

doTERRA, doğrudan satış endüstrisindeki en iyi ve en cömert ödeme planlarından birine sahiptir. Aşağıda ayrıntılı olarak anlatacağız.
Doterra işiniz her ay pasif (artık) gelir üretir. kalan gelir ne demek? Bu, belirli bir süre çalıştığımız ve daha sonra aktif olarak çalışmamıza gerek kalmadan her ay “topladığımız” gelirdir. Aşağıdakileri hayal edin. Belirli bir “A” şirketi için çalıştığınızda ve bir satış yapmanız gerektiğinde, genellikle yalnızca o satış için ödeme alırsınız. Ancak o müşteriniz, çalıştığınız şirketten satın almaya devam ederse, büyük olasılıkla gelecekteki satışlarınız için size ödeme yapılmaz, ancak işvereniniz, harcadığınız iş ve emeğin meyvelerini toplamaya devam eder. , doterra’nın işletmesiyle, bir kez satış yaparsınız (ağınıza bir kişi kaydedersiniz) ve sonraki tüm siparişleri için, her ay bunun bir yüzdesini alırsınız. Böylece kurumunuzun müşteri sayısı arttıkça gelir birikir ve her ay daha büyük meblağlar alırsınız. Ama açık olalım. Bunun birkaç gün veya hafta içinde hızlı bir şekilde olmasını bekliyorsanız veya çok az çaba harcayarak orantısız derecede büyük bir ödül bekliyorsanız, büyük olasılıkla gerçekleşmeyecektir. Başarılması zaman ve çaba gerektiren her şey gibi, doterra işi de başarılı olmak için gerekli çabayı, zamanı ve çalışmayı gerektirir.
Pasif gelir, başka hiçbir gelirin sahip olmadığı çok ayırt edici bir özelliğe sahiptir. Bize aynı anda hem para hem de zaman kazandırıyor! Yani, zamanımızı aydan aya, yıldan yıla başka birine satmak zorunda kalmadan sevdiğimiz şeyleri yapmak için zamanımız olacak. Pandemi döneminde aylarca çalışamadığımız halde gelirimizin devam etmesi bunun bir örneği. Siz veya sevdikleriniz benzer bir durum yaşamak zorunda kalsaydınız ve geliriniz uçup gitseydi, çalışamaz hale gelseniz ve yine de her ay faturalarınız birikseydi ne kadar stresli olurdu bir düşünün. Bunun için Doterra ile ortak olma fırsatı bulduğumuz için minnettarız.
Vaktimiz ve paramız (ve tabii ki sağlığımız) varsa ve gelirimiz giderlerimizden fazlaysa, FİNANSAL ÖZGÜRLÜĞE kavuşmuşuz demektir!

doTERRA ile kendi işimi nasıl kurarım?

Basitçe söylemek gerekirse, doTERRA esansiyel yağlarını ve ürünlerini başkalarıyla paylaşarak doTERRA işinizi kurarsınız. İşte tam da bu yüzden yapmanız gereken ilk şey Doterra hesabınızı açmak.

“Family Essentials” kitiyle başlamanızı öneririz. Size Doterra ürünleriyle çalışmak için temel ve bu ürünleri kendiniz deneyimleme ve faydalarını keşfetme fırsatı verecektir. Bu şekilde, başkalarıyla paylaşımda bulunurken sözlerinizden samimi ve emin olacaksınız. Aksi takdirde, denemediğiniz bir şey hakkında konuşuyorsanız, pek ikna edici olmanız pek olası değildir. Ürünlerden memnun kalırsanız firmanın sadık müşterisi olursunuz ve aylık gelirinizi almak istiyorsanız firmanın sadakat programına katılmanız ve aylık olarak sipariş vermeniz gerektiğini belirtmenin yeri burasıdır. 100+ PV (ürün puanları).
Bir sonraki adım, Doterra ürünlerini sevdiklerinize, arkadaşlarınıza ve diğer insanlara önermeye başlamaktır. Bu ürünlerle ilgilenecek kişilerin çoğu sadece müşteri olacak, ancak iş fırsatıyla da ilgilenecek kişiler olacaktır. İş ortaklarınız da sizinle aynı şeyi yapacaktır. Yeni müşteriler ve iş ortakları arayacak ve kaydolacaklar (Doterra’da bu ortaklara “builders” diyoruz). Bu sayede ağınızı çoğaltacak ve büyüteceksiniz ve Doterra, şirketin ücretlendirme planına göre çabalarınızın karşılığında sizi ödüllendirecektir. Doterra tazminat planını açıklayan aşağıdaki videoyu izleyin.

Doterra tazminat planı, gelirinizi oluşturan 5 ana bileşenden oluşur:

1. Perakende satışlardan kar edin.
2. Hızlı başlangıç bonusu. (Fast start bonus)
3. Üçün gücü. (Power of 3)
4. Unilevel veya seviyelerden komisyon.
5. Bonus havuzu (liderlik bonusları).

 – UNILEVEL Bonus, Doterra gelirinizi oluşturacak ana bonustur. Bu, Doterra işinizin gücüdür ve bu bonus birincil hedefiniz olmalıdır. Kuruluşunuzda 7. seviyeye kadar ayda bir ödenir ve doTERRA ile seviye yükseldikçe yüzde artar, ağ pazarlama endüstrisindeki diğer şirketlerin aksine seviye arttıkça bu oran düşer.

– HIZLI BAŞLANGIÇ BONUSU, haftada bir kez ödenen haftalık bir bonustur. Bu bonus, ağınıza yeni bir üye kaydettikten sonraki 60 gün içinde ödenir.

– 3’ün Gücü bonusu, takımınızın hacmine göre her ay ödenen bir takım bonusudur.

– BONUS HAVUZU veya liderlik bonusları, ulaştığınız rütbe için liderliğin ödülü olarak ödenen aylık bir bonustur.

– PERAKENDE SATIŞ KÂRI. Perakende satışların oranı %25’tir. Doterra kayıt hesabı açmak istemeyen bir müşteriniz varsa ona %25 fiyat farkıyla ürün satabilirsiniz.

Beklenen doTERRA geliri ne olabilir?

doTERRA cömert ödeme planı, ekip çalışması ve işbirliğini teşvik ederken kalıcı gelir yaratma konusunda kanıtlanmış bir sistemdir. Aşağıdaki grafikte, Doterra’da ilgili rütbeye ulaştığınızda beklenen aylık gelirinizi görebilirsiniz. Bunların ortalama olduğunu ve özellikle belirli bir sıralamaya ilk ulaştığınızda gerçek kazançlarınızın listelenenlerden farklı olabileceğini unutmayın.

Nasıl başlamalı?

Doterra iş fırsatı hakkındaki bilgileri beğendiyseniz veya bu konuda başka sorularınız varsa, aşağıdaki formu kullanarak bize bir mesaj gönderin, size geri dönelim.